Önkormányzat

Tóth Anna

„Az Év Sportolója” díj
2024. évi kitüntetett

Páratlan szezont produkált a 2023-as esztendőben. A DVTK gátfutója a legfiatalabb indulóként az előkelő 21. helyen zárt a felnőtt fedettpályás Európa-bajnokságon Isztambulban. Ezt követően számos külföldi egynapos versenyen zárt a legjobbak között míg az U23-as Európa bajnokságon szintén a legfiatalabb indulóként bronzérmet szerzett a két évvel idősebbek között Finnországban.  Mindemellett döntőbe jutott a legnagyobb egyetemi versenyen, az Universiadén Kínában továbbá, egyaránt dobogós volt a haza fedettpályás és szabadtéri országos bajnokságokon, utóbbin korszakos országos csúcsot megdöntve, amivel Magyarország harmadik leggyorsabb gátfutója lett az örökranglistán, mindössze 19 évesen. Legkivételesebb eredményeként pedig alanyi jogon (világranglistáról) kvalifikált Magyarország történetének legnagyobb sporteseményére a Budapesti Atlétikai világbajnokságra, ahol szintén a mezőny legfiatalabb indulójaként az előkelő 27. helyen végzett, nem sokkal lemaradva a középdöntőről. Mindezekkel Anna a világranglistán az 56. helyre jött előre, amivel ő a legfiatalabb sportoló egészen az első 100 között. Tóth Anna korábbi eredményei: kétszeres U20-as világbajnoki bronzérmes, felnőtt szabadtéri Európa-bajnoki induló, négyszeres magyar csúcstartó, Az év áttörése díjas 2021, Az év junior női atlétája 2022.