Élet a városban
Sport
Sport 2019. március 17.
Tovább stabilizálta ötödik helyét a PannErgy-MVLC-Miskolc

Az E.ON Férfi vízilabda bajnokság középszakasz, felsőházának (1-8.helyért) 4. fordulójában, március 16-án, szombaton hazai pályán, a Kemény Dénes Városi Sportuszodában nyert rendkívül fontos mérkőzést a PannErgy-MVLC-Miskolc. dr. Sike József csapata a nagy ellenfél BVSC-Zuglót múlta felül, mellyel tovább stabilizálták ötödik helyüket.

Szűcs Levente a harmadik fordulóban megrendezett BVSC-Szolnok találkozó utolsó percében piros lapos büntetést kapott, ezért a zuglóiak kénytelenek voltak nélkülözni vezetőedzőjüket. A eltiltását töltő szakvezető helyett ezúttal Kemény Kristóf vezette csatába a kék-sárgákat. A vasutasok jól tartották magukat, az első negyed 2-2-es döntetlennel ért véget, míg félidőben már három gólt volt a házigazdák előnye (7-4). A fővárosiak azonban nem adták fel, a négy találatig meg sem álló Pásztor Mátyás vezérletével visszakapaszkodtak, sőt, Kovács Péter akciógóljával fordított is a BVSC. De nem örülhettek sokáig a vendégek, hiszen Sasa Misics centergóljával húsz másodperccel a harmadik játékrész vége előtt egalizált a Miskolc. A mindent eldöntő negyedik negyedre elfáradni látszott zuglói együttes, melyet ki is használt dr. Sike József együttese - Alexander Bowen duplájával 10-8-ra győzött a házigazda.

PannErgy-Miskolc-BVSC-Zugló 10-8 (2-2, 5-2, 1-4, 2-0)