Sport 2019. szeptember 30.
Sikerrel debütált a CRAZY5K Sprint

A Miskolci Atlétikai Centrumban szeptember 29-én sikerrel debütált az intenzív szórakozást jelentő CRAZY5K Sprint.  A 200 méter hosszú egybefüggő felfújható akadálypályát és a 2 kilométeres futást jelentő különleges sportolási lehetőségre kétezren fogadták el a szervezők meghívását.

Az első rajt előtti megnyitón Pfliegler Péter, az eseményt támogató Miskolc megyei Jogú Város Önkormányzatának alpolgármestere köszöntötte a javarészt amatőr résztvevőket, családokat, baráti, munkahelyi társaságokat.

A 200 méteres pálya 19 különböző részből állt. Több csúszda, különböző ugrálók, falmászás és egy 8 méteres alagút is várta a sportolókat.  Az akadálypályára négyesével indították a futókat, így mindenkinek esélye volt kiélvezni a pályát az elejétől a végéig.  Ezt követte a 2 km futás, majd a végén egy extra, 4 méter magas csúszda. A  jó idővel kísért szabadidős program végén kétezer résztvevőt regisztrálhattak a rendezők. Sok család együtt teljesítette a feladatokat.

A versenyen nem hirdettek győzteseket, hiszen a táv és a kihívás teljesítése volt a cél. A  távot teljesítők egyedi befutóérmet és frissítést kaptak.

Az elképzelések szerint  jövőre újra visszatér a verseny Miskolcra, az időpontot ez év végén hirdetik majd ki.