Sport 2019. október 06.
Rangadót nyert Miskolcon a Szolnoki Dózsa

A férfi vízilabda OB I 5. fordulójában, október 5-én, szombaton este a Szolnoki Dózsa Miskolcon, aPannErgy-MVLC otthonát jelentő Kemény Dénes Városi Sportuszodában harcolta ki a győzelmet.

A forduló rangadóján a Szolnok két góllal nyert Miskolcon (13–11). A két, eddig hibátlan csapat csatája a nagyszünetben eldöntetlenre állt (5–5), a Dózsa azonban a harmadik negyedet 4–1-re megnyerte – illetve 3–5 és 8–5 között 5–0-s szériát épített –, ezzel megalapozta a sikerét. A negyedik felvonásban kilenc gól esett, a Miskolc egyszer feljött 9–8-ra, ám az egyenlítésért egyszer sem támadhatott. Sok múlott az emberelőnyös helyzetek kihasználásán, a Szolnok hét gólt dobott a tíz fórjából, a hazaiak csak hármat a 11-ből. A Dózsa tehát megőrizte százszázalékos mérlegét, és tapad az éllovas Ferencvárosra.

PannErgy-Miskolci VLC-Szolnoki Dózsa 11-13 (2-1, 3-4, 1-4, 5-4)