Sport 2019. augusztus 11.
Nagyot küzdött, de vesztett a DVTK

Nagyot küzdött a DVTK az Újpest ellen, de nem jött az újabb győzelem. Az OTP Bank Liga augusztus 10-i, 2. fordulójában a vendégcsapat egy számukra szerencsésen pattanó labda után szerzett vezetést, amit Tajti Mátyás közvetett szabadrúgás után még a szünet előtt kiegyenlített. A ráadásban mindkét csapat támadott, de gólt csak a vendégek szereztek, egy jól eltalált lövés akadt be a hálóba.

OTP Bank Liga 2. forduló

Diósgyőri VTK - Újpest FC 1-2 (1-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 6518 néző. Játékvezető: Farkas Ádám (Ring György, Szalai Balázs; Solymosi Péter; Takács János).
DVTK: Danilović - Ternován P., Brković, Karan, Polgár - Márkvárt, Adukor - Shestakov, Tajti M., Juhar - Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.
ÚFC: Pajović - Pauljević, Litauszki, Ristevski, Balázs B. - Onovo, Sanković - Zsótér, Rácz B., Simon K.  - Nwobodo. Vezetőedző: Nebojša Vignjević.

Csere: Juhar helyett Hasani az 52., Ternován P. helyett Bacsa az 58., Rácz B. helyett K. Mészáros a 70., Karan helyett Szabó B. a 77., Zsótér helyett Kovács L. a 82., Simon K. helyett Bjarnason a 90. percben.
Sárga lap: Karan a 40., Litauszki az 57., Sanković a 62., Kovács L. a 88. percben.
Gólszerző: Zsótér (0-1) a 14., Tajti M. (1-1) a 38., Nwobodo (1-2) a 48. percben.

14. perc: Balázs bal oldali lapos beadása után középen Brković lehet, Karan biztosan beleért, Danilović reflexmozdulattal védett, a kipattanó viszont Zsótér elé került, aki 5 méterről a hálóba lőtt, 0-1

38. perc: Közvetett szabvadrúgás a DVTK javára hazaadás miatt 6 méterről. A Prosser által egy lépésre legurított labdát Tajti Mátyás vágta a léc alá, 1-1

48. perc: Obinna Nwobodo balról, 17 méterről nagyon szépen a hosszú oldali fölső sarokba tekerte a labdát, 1-2

Fernando Fernández: - Az eredmény nagyon rossz, de büszke lehetek a játékosokra, mert mindent megtettek ma a pályán. Döntetlen szagú mérkőzést játszottunk, a különbséget az jelentette, hogy ők több gólt lőttek (a második félidőben például két lövésből egyet, azt viszont el kell ismerni, gyönyörű volt), mi pedig nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket. Az utolsó tíz percben a mélységi játék sokkal élesebb is lehetett volna. Szabó jól szállt be a mérkőzésbe, beállása után megvolt a helyzetünk az egyenlítéshez, sajnos kimaradt.
Ahogy előre tudtuk, az Újpest nagyon masszív és szervezett csapat, de mi is azok vagyunk, ezért nagyon szoros mérkőzést láttunk. Az első gól egy beadás utáni kipattanóból született, és sokat számított, mert amikor az Újpest vezetést szerez, akkor nehéz fordítani ellenük. Több szempontból is egészen másként alakult volna a találkozó, ha egyszer nálunk az előny, mert akkor több terület nyílt volna előttünk a fellépő szélső védők mögött.
A mérkőzés ritmusa kiváló volt, ebből is látszik, sokat fejlődik a magyar bajnokság, és ez a mérkőzés is jó példa erre.  Az eredmény miatt szomorú vagyok, de jó mérkőzést játszottunk.
Nebojša Vignjević: - Köszönöm a meleg fogadtatást a DVTK vezetőedzőjének és a klubnak! Mindig jól érzem magam Miskolcon, szeretem a DVTK szurkolói által teremtett hangulatot, különösem akkor, ha nyerünk, de ez nagyon nehéz.
A játékosok ma jól koncentráltak, nem tudta kizökkenteni őket ez a hangulat sem, és jókor szereztük a vezető gólt. Az első félidőben uraltuk a játékot, majd a DVTK egyenlített. A második gólunkat követően a DVTK agresszívebbé vált, magasabbra tolta a védelmi vonalát, és a második félidő közepétől pedig érezni lehetett meleget hatását is a játékon.
A sok sérülés miatt kockáztatni kellett a csapat összeállításakor (például Koszta sérülése miatt Mészáros és Nwobodo közül kellett választanom legelöl), és szerencsénk is volt a döntésnél.
Összességében jobbak voltunk ezzel a góllal. A folytatásban sok sikert kívánok a DVTK vezetőedzőjének és a csapatnak.