Sport 2019. április 28.
A Piros csoport nem az U-20-as bajnokság!

A megfiatalított miskolciak nem bírtak a remekül játszó házigazdával. A férfi kosárlabda NB I/B Piros-csoportos rájátszásában, a 9-12. helyért  április 27-én lejátszott  1. mérkőzést avebdéglátó MTK nyerte meg. A párharc csütörtökön, Miskolcon folytatódik.

Rengeteg szabálytalansággal kezdődött az alsóházi helyosztó, hiszen a nyitó negyedben összesen 17 alkalommal szólalt meg ez okból a bírói síp (9:8). Bihari, Jakab és Vámos révén beindult a hazai pontgyártás, ám Tóth és Thornton révén tartotta a Miskolc a lépést (23-20).

A második negyed vendég sorcserével kezdődött, amit a fővárosiak extra játékkal üdvözöltek. Tíz perc alatt újabb 5 hármast zúdítottak a teljesen lefagyott U-20-as borsodi legényekre, így a mérkőzés a félidőre gyakorlatilag el is dőlt (55-28).

Sűrűn cserélgettek a felek a folytatásban, a MEAFC pedig egyre komolyabb életjeleket mutatott. Thornton és az a1ig 16 éves Takács Zsolt is nagyot küzdött, amivel a 3. negyedet meg is nyerték a vendégek (73-47).

A záró szakaszban ugyan húszon belülre érkezett a Miskolc, ám a mérkőzés végére visszaállt az aznapi „rend”. A jobb ritmusban játszó rutinosabb házigazda teljesen megérdemelten nyerte a találkozót (95-64).

A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1-0 az MTK javára. Folytatás csütörtökön Miskolcon.

MTK Törökbálint – MEAFC-Miskolc 95-64 (23-20, 32-8, 18-19, 22-17)

NB I/B Piros csoport 9-12. helyért. 1. mérkőzés. Törökbálint Sportközpont, 40 néző.

Vezette: Dr. Szakáll István, Válé Flórián, Sentényi Barna.

MTK: Jakab (12), Juhász, Bagi (6/6), Bihari (17), Czakó (6). Csere: Bognár (15/9), Vámos (14/12), Dobos (11/6), Berneczei (2), Baross (2), Kopanecz. Edző: Bódi Ferenc.

MEAFC: Takács D. (4), Tóth (10), Szanyi (6/6), Thornton (15/6), Lippai (10). Csere: Orliczki Mátyás (6), Orliczki B. (3), Gonda (3), Brugós (2), Takács Zs. (2), Asszú (2), Orliczki Márton. Vezetőedző: Drahos Gábor.

Drahos Gábor: - A kitűzött cél megvalósult, hiszen 15 perces átlagot kapott mindenki, ám ez eredményességgel nem párosult. A második negyed hitehagyott káosz játéka rányomta bélyegét a folytatásra is. Úgy gondolom, hogy ennél egy tisztán U-20-as felállású sorunk is többet kell, hogy akarjon megmutatni a csapattársaknak, edzőknek, szurkolóknak, ellenfélnek a saját képességeiből, gondolkodásából akaraterejéből, alázatából. Csütörtökön ott a lehetőség a javításra.